Share
admin
CengiZ Aßi 3:08pm, 16 February 2008
Selamlar,

Grup üyelerimizin burada kendilerini kısaca veya uzunca tanıtmalarını istiyoruz!... :) Bir mecburiyet olmamakla birlikte; birbirimiz hakkında fikir sahibi olabilmemiz açısından iyi olacağını düşünüyorum...

Saygılarımla

CengiZ
admin
CengiZ Aßi Posted 13 years ago. Edited by CengiZ Aßi (admin) 13 years ago
Merhaba,

İsmim Cengiz, 22.11.1965 İstanbul doğumluyum. İstanbul Küçükyalı'da çocuklarım ve annemle birlikte yaşıyorum. Yıldız Üniversitesi Elektronik ön lisans mezunuyum. Seslendirme sistemleri ve elektronik güvenlik sistemleri üzerine çalışıyorum.

10 yaşımdan beri amatör olarak fotoğrafla uğraşıyorum. İlk olarak babamın fotoğrafını çekmiştim. Bir ara video çekimlerine de merak sardımsa da, daha çok zaman gerektirdiğinden bunu sürdüremedim!

Fotoğraf çekmeyi hala hobi olarak sürdürüyorum ve büyük haz alıyorum çekimlerimi paylaşmaktan! Hiç bir iddiam olmadığını da belirtmek isterim. Gerçekten de fotoğrafçılık kolay bir iş değil büyük emek ve zaman istiyor.

Flickr ile -EsRa-'s sayesinde tanıştım.

Herkese sevgi ve selamlar... :)

CengiZ
admin
NuraNAlbayraK Posted 13 years ago. Edited by NuraNAlbayraK (admin) 8 years ago
Merhaba Arkadaşlar,

Ben Nuran, İstanbul doğumluyum, evliyim. Atölyemde kendi tasarımım olan objeler çalışmamın yanısıra, resim ve dekoratif boyama eğitimi veriyorum. Fotoğraf hobim abimin (Cengiz's) desteği ile başladı ve burada olmaktan çok menmunum. Hayatıma yeni bir boyut kazandırdığına inanıyorum bu hobinin. Şimdilerde bu hobimi geliştirebilmek için değişik yayın ve kitapları takip etmeye çalışıyorum.

Bir çok fotoğraf, birbirinin aynı gibi olsa da, çekileni çekmemek gibi bir düşünceye sahip değilim. Aynı tasarımın her objektiften farklı yansıyacağına inanıyorum...!

Sizleri tanıdığım için çok mutluyum!
Farklı ve güzel Enstantane'lerde buluşmak ümidiyle ...:)
MOD
arslangaye 13 years ago
Arkadaslar Merhana

Ben Gaye 02,02,7975 Samsun dogumluyum.Evliyim. Henüz bebegim yok olunca hemen paylasıcam zaten sizlerle:)Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisligi Bölümünden mezunum.Şu anda calısmıyorum.

Flickr ile kayınbiraderim Cem Arslan sayesinde tanıstım.Evde oldugum zamanlarda cokta sıkılmaya baslamıstım bence cok iyi oldu.Ceme tesekkur ediyorum.

Fotograflarımı sizlerle paylasmaktan zevk alıyorum.Yorumlarınız ve elestirileriniz sayesinde hergecen gun kendimi ilerlettigimi fark ediyor ve bundan haz alıyorum.

Sizleri tanıdıgım icin cok mutluyum.
Sevgiler:)
alemdag 13 years ago
Mehmet Alemdağ
1978 Trabzon Doğumlu ama laz değil :)
Elektrik - Elektronik Mühendisi ama fotoğraf ve çekmeyi daha çok seviyor.
Soğuk havalarda fotoğraf çekmekten çok yorum yapmayı seviyor.
Dört gözle yazı bekliyor ( başka konularda var. karıştırmayın :) )

Üniversite yıllarına başlayan ( Zenith Afomat ( zenith'in otomatik versiyonu. Gürcistan'dan getirtmiştim.)) başlayan yolculuk Panasonic FZ-50 ile devam ediyor. 6 aya kadar Canon EOS 400D de kullanmaya başlayacağım.

Herkese selam ve saygılar.
sanem's Posted 13 years ago. Edited by sanem's (member) 13 years ago
Merhaba,
Anlaşılacağı üzere ismim Sanem. 24.01.1980 Ankara doğumluyum. Daha sonra babamın işlerinin İstanbul da devam etmesi üzerine 1994te bu şehre geldim...bu şehir beni çok değiştirdi.. :) geveze, dışa dönük, hayatın dolu kısmından bakmayı bilen, daha pozitif biri haline geldim. çok şükür memnunum bu halimden.

Kocaeli Ünv. İnşaat Müh.mezunu olup, M.S.Ü.de mastır yapıp, şu an otomobil sektöründe çalışmaktayım....daha önce satıştayken, şu an bu işin mutfağı olan servis bölümündeyim.

Fotograf çekmeyi hep sevdim..onları bölüm bölüm ayırıp, notlar almak hep hoşuma gitti...ama her zaman amatörce tabi ki...
buraya yıllarlık (ablam) hocam hocam sayesinde merak sardım...
çok mutluyum burada olmaktan..

herkese bol bol mutluluklar ve iyi çekimler...
hikmet_tanur 13 years ago
Selam 31.05.1982 izmir karşıyaka doğumluyum.
izmir saint joseph fransız lisesinde okuduktan sonra 2002 yılında istanbul'a yeditepe üniversitesi halkla ilişkier ve reklamcılık bölümünü bitirdim.Üniversite'de sınıf arkadaşım Hakan Kırıcı sayesinde fotoğrafla tanıştım yaklaşık 3 senedir fotoğraf çekiyorum.
Şu anda Medea reklam ajansında metin yazarı olarak çalışmaktayım.Aynı zamanda Medea bünyesinde yayınlanan Ceo's ve yenibirişdünyası dergilerinde fotoğrafçılık yapmaktayım.Her iki dergide iş yaşamı dergisi olduğu için genelde büyük patronların ciddi ciddi poz verdikleri soğuk röportj fotoğrafları çekiyordum ancak geçen haziran ayında Ceo's dergisinde kendime "Alternatif Perspektif" isimli bir fotoğraf bölümü yaratabilme şansına kavuştum ve her ay hazırladığım bir konuyu burda yayınlıyorum ve iş yaşamı içinde de fotoğraftan kopmamayı başarıyorum.
herkese iyi çekimler diliyorum.
Rana___ 13 years ago
iste en uzun kisisel tanitimim :)

23 kasım 1974 istanbul doğumluyum.
annem Rize li , babam İstanbul ludur. Fakat baba tarafı köklerimiz Yugoslavya ya dayanır. Ben kendimi kimi zaman boşnak, kimi zaman da laz diye tanımlarım , hangisi işime gelirse :)

çok mutlu bir çocukluk, çok hareketli ve deli bir gençlik döneminden sonra duruldum (sayılır) . 33 yaşındayım ve dönüp baktığımda yaptığım her şeyi tebessümle hatırlarım. oy oy oyyyy :D

insanın en büyük hazinesinin ailesi olduğuna inanırım. anne ve babamı kul köle olacak kadar sever, kız kardeşimi kimse ile paylaşamayacak kadar sahiplenirim. Eşim ve 3,5 yaşındaki oğlum benim herşeyim. Yaşama bağlayan köklerim.

geçen senelerde neler yaptım...
çok gezdim, çok insan tanıdım, çok güldüm, çok çetin imtihanlardan geçtim, çok yoruldum kimi zaman ama güçlendim.

"hiç bana göre değil" dediğim bir zamanda kandırıldım ve evlendim :). Anne oldum. İşte bu en mükemmel şeydir hayatımda. Annelik miladım oldu. Öncesi ve sonrası diye değişti herşey. O günden beri tek amacım iyi bir anne olmak ve her gün oğluma birşeyler öğretip kendime de yeni şeyler katabilmek.

Meslek lisesi elektronik bölümünü bitirdim. Üniversite olmadı. Olacaktı olamadı. Umudum, yakın zamanda şu başörtüsü sorunu ortadan kalkar da ben de 4 yıllık fakülte mezunu olurum. İş hayatına dair istediğim her şeye ulaştım (çok paralar kazanamasam da) Yani fakülte benim iş hususunda bir güvence nedenim olmayacak. Neyse...

Sanatı ve sanatçıyı sevmeme sebep babamdır. Hep yakın tuttu beni bu konulara. Resim hususunda yeteneğim olduğunu söylese de, ben hat sanatını tercih ettim. 2-3 sene kadar çok kıymetli hocalardan ders aldım. İcazetimi alamadan (evlilik sebebi ile) yarım bıraktım. İnşallah birkaç sene sonra oğlumla birlikte (onun küçük yaşlarda başlamasını istiyorum) yeniden kaldığım yerden devam edebilirim.

fotoğraf ise çok küçük yaşlara dayanan bir meraktı. Ortaokul mezuniyetimde babamın aldığı makine ile ilk çekimlerimi yapmaya başlamıştım. Sonrası ağır ilerledi ve 2 sene kadar önce bir arkadasimin teşviki ile tanıştığım flickr bana hız kazandırdı. Flickr dan önce de fotoğraf sitelerinde sıklıkla gezer ve bakışıma genişlik katmaya çalışırdım. Ama flickr dan sonra günde yüzlerce fotoğraf görür oldum.

Okumayı hep sevdim. yazmayı da. Bir dönem yerel bir gazetede haftalık yazılar da yazdım. Ama gereken zamanı veremediğim için o işi bıraktım. Bazı anne-bebek dergilerinde de yazılarım çıktı. Uzunca zamandır kalemim işlemiyor. Beynimden binlerce kelimeler uçuşuyor fakat kağıda dökülemiyor. Vardır elbet sebebi. Sadece anne olacağımı öğrendiğim günle başlayan "oğluma mektuplarım" devam ediyor.

Akli gücü severim, karar vermeyi ve kontrolün bende olduğunu bilmeyi severim. İnsanların hislerini ve düşüncelerini mimiklerinden çözebilirim. Şımartılmak hoşuma gider. Desteklenmek beklediğim birşeydir. Göremezsem sarsılırım. Yay burcuyum. Her türlü canlı ile kolay iletişim kurabilirim. Uzun seneler kedi ve köpek besledim. Şu an uzaktan sevmekteyim. Tez canlıyım. Aklımda olanı hemen yapmazsam rahatsız olurum. İsterim ki çevremdeki herkes böyle olsun ama olmuyor :) Mesela eşim inanılmaz rahaattt-geniş biridir :)

gözleri hemen sulanan bir yapım var.
bir de her söze inanan... Bu en zayıf yönüm.
yalan aklımın ucundan geçmediği için her lafa kanabilirim.

tv izlemem, tartışmalara girmem, kestirip atarım işime gelmeyeni, müthiş derecede uçak korkum vardır. Aslında tüm taşıma araçlarından korkarım. Otobüs, tren, otomobil. Hepsi işte.

Burada olmaktan memnunum :)

sevgiler hepinize :)
esteban08 13 years ago
Selam tüm Estantane Ben Özal Işık Artvin Şavşat doğumluyum.9 yıllık bir yetiştirme yurdu serüveninden sonra 2005'ten beri İstanbul Sefaköyde abimle birlikte yaşıyorum.Kamu (PTT) Personeliyim
İlk fotoğraf makinem 12 yaşımda oldu flaşsız elle çevirme :)) ee parasız günler :)) hey gidi günler hey....
İlk dijital makinem ise 2006 da practica oldu... ve artık biraz profesyonel olalım dedik ve Olympus/ sp550uz/ aldım..
Flickir'le tanışmama öz abim Objektivist https://flickr.com/photos/ozbay/ sebep olmuştur...
crocusdem 13 years ago
merhba ben çiğdem.trabzon'luyum.jeofizik mühendisiyim. iş arkadaşım sayesinde fotoğraf ile ilgileniyorum.Çok farklı ve renkli bir dünya.En kısa zamanda bir fotoğraf makinesi alıp çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum.
aranızda olmak çok güzel::))
previous payment [deleted] 13 years ago
merhaba ben antalyadan bi adet sansast
önce gezilerde canon bf 800 le kutu kutu film harcadıktan sonra bende fotoğrafa karşı bi ilgi olduğunu farkettim
tıp eğitimi alıyorum. buaralar pek ilgilenemesem de portreler çekmeyi seviyorum. vaktim oldukça başkalarının deneyimlerine açığım. eleştirilerinizi mail adresime bekliyorum..
'serenity 13 years ago
Merhaba,

Ben Şahika, 21.01.1985 Bandırma doğumluyum. Ama Gönenliyim :)
2006 yılından (yani evlendiğimden) beri İstanbul'da oturuyorum.

freelance grafikerlik yapıyorum.
www.kadinsanat.net 'te güzel şeyleri paylaşmaya çalışıyorum.

Resim çizmeyi, fotoğraf çekmeyi, karakalemi ve yazmayı çok seviyorum..
"*&dilek&*" 13 years ago
Merhaba...

18 Ocak 1982 Trabzon doğumluyum. Benden başka 2 trabzonlu daha varmış... Ne güzel :)...

Fotoğraf çekmeyi hep sevmişimdir.
Çocukları çok severim... Sigaradan nefret ederim...
Özel bir hastanede çalışmaktayım.
Lise den elektronik teknikeri olarak mezun olduktan sonra üniversiteyi dışarıdan bitirdim... 8 yıldır aynı şirkette, aynı kişiyle çalışmaktayım...

Dobra bir insanımdır... Aklıma geleni aynı anda dışarıya yansıtır ve söylerim... Gülmeyi severim... Dostluğa değer veririm...

Öyle işte... daha ne diyeyim ki...
Arzu Kayhan 13 years ago
Merhaba,
Ben Arzu. Eskiden kendimi anlatmaya bayılırdım. Sürekli sorsunlar da tarihe atılmış bu özel imzadan bahsedeyim diye kendimi yer dururum. Şimdilerde "biri beni anlatsın çok yorgunum bir sürü de işim gücüm var" diye koca bir yalan söyleyip evde pinekliyorum.

31 Mayıs 1974 tarihi benim için olduğu kadar dünya için de bir milattır. O gün bugün hayat hiç böyle eğlenceli olmadı diyen insan sayısından bahsetmeme gerek yok.
Herkes kadar dolu dolu kendimi anlatmak isterdim. Ama tesadüfe bakın ki yine yorgunum ve bir sürü işim var... :=)

Fotoğrafı, hayatı dondurmanın ve saklamanın güzelliği nedeniyle çok seviyorum. Bir de insana dair olduğundan. Çektiğim fotoğraflarda insan ve ona ait bir mesaj verebilme kaygısıyla bazen "daha önce çekilmiş fotolar" sergisi açtığım olur. :=) Ama olsundur. Gittikçe gelişeceğimdir ve ben de birgün hiçkimsenin çekmediği fotoğrafları çekeceğimdir inanıyorum.

Nikken Wellness Life Bağımsız Danışmanı olarak çalışmaktayım. Çok gezerim ve çok insan görürüm ama ne iş yapıyorsun dediklerinde evde oturuyorum diyorum. Zira bir ofisim yok. Sabah 9da kalkmak veya akşam 8'e kadar çalışmak zorunda değilim. Kısa süre önce bir karar verdim ve hayatımın kararı oldu. Şimdi ne zaman istersem o zaman çalışıyorum. :=)

Birazdan da Canon D40'ımı boynuma asıp işimi gücümü halletmek bahanesiyle Üsküdar'dan Beşiktaş'a giden vapurda ellibininci vapur ve ufuk çizgisi fotoğrafımı çekmeye ve simit yerken çayımı höpürdeterek bir cuma gününün daha keyfini çıkarmaya gidiyorum.

Sevgiler ve güneşli günler dileğiyle, selamlar herkese...
Th_Aviator Posted 13 years ago. Edited by Th_Aviator (member) 13 years ago
Merhaba ben Sevgi Baran. Aslen Istanbul/Feneryolu'lu olup, son 20 senedirde Amerikanin kuzeybati kosesinde Washington Eyaletinin Seattle sehrinde yasiyorum. Fotografciliga bende sizler gibi cok kucuk yaslarda rahmetli babamin fotografcilik sevgisinden sonra basladim. Dogayi, seyhat etmeyi, havacilik'i cok seviyorum. Resimlerimdende zevk konularim mutlaka anlasiliyor. Asil meslegim, computur ogretmenligi. Son 15 senedirde Seattle Central Community Collegede calisiyorum.
Bu gruba katildigim icin, sizleri tanidigim icinde cok memnunum..

Alinmamis- evde kalmis!-cocuksuz ;o)
flickr'da hep gulerim taken - not taken larada ..
roasted detail [deleted] Posted 13 years ago. Edited by roasted detail (member) 13 years ago
Merhaba millet,

Ben, Memetali Dikiciaşık, 1977 istanbul doğumluyum, 2001'den beri Gaziantep de yaşıyorum, grafik tasarımcıyım ve ajans hizmeti veren bir firmam var,

Fotoğrafçı değilim ama fotoğrafı, fotoğraf çekmeyi ve güzel fotoğrafları seyretmeyi seviyorum,

Fotoğraf Kıraathanesine ve gruptaki tüm arkadaşların başarılarının devamı dilerken ışığınız hiç eksik olmasın diyorum..

Sevgiyle Kalın..
neslihanu 13 years ago
Selam

Ben Neslihan,76 istanbul doğumluyum.Fotoğraf merakım yeni başladı.Evliyim ve bir kızım var.
MY-I 13 years ago
Merhabalar
Ben Yasşn 1986 Giresun doğumluyum . Gazi üni.sinde bilgisayar sistemleri öğretmenliği 3. sınıftayım . Fotoğraf çekmeyi gerçekten çok seviyorum ama tabiki amatör olarak bile saymıyorum kendimi .Elimde Canon A530 fotoğraf makinesi var. Çektiğim resimlerin hepsi onun eseri o bana ben ona yardım ediyorum .Yuvarlanıp gidiyoruz . Objeleri yakından çekmeyi çok seviyorum. (ne dendiğini tam bilmiyorum sadec yakından çekmek :) )
paylaşabileceğimiz fotoğraflarımız bol olur umarım ;);)
unknown robin [deleted] 13 years ago
merhaba arkadaşlar 1973 istanbul doğumluyum,ve istanbulda yaşıyorum....özel bir şirkette satış temsilciliği yapıyorum..istanbul un fotojenikliğine bayılmakla beraber,trafiğinden nefret ediyorum...
saygılarımla
symmerania Posted 13 years ago. Edited by symmerania (member) 13 years ago
27/06/1984 Bilecik(Ertuğrul Sancağı) doğumluyum. Manisada ikamet eder ve bolca gezmeye çalışırım, öğretmenim; matematikçi olanlarından,

insanı şööle bir durup düşünmeye sevkedebildiği gibi, kolayca cevaplayıp geçilesi bir durumsa da " descrinbe yourself ", hiç anlatmaa niyetim yok, değildir burda amaç yazı, fotoğrafı tercih edişimde bu cümleden olup, fotoğrafa bakan gözdür beni anlayan... der ve safsatayı bitiririm...

gözün kıymetini, gördüğümün kıymetini bilmemden kaynaklı bir fotoğraf hastalığım var olsa gerek, "niye fotoğraf ?" deyu en gıcık olduğum soruyu soran bir arkadaşım vardırki belkide en isabetlisini o sordu...
gamze sönmez 13 years ago
Merhaba
1978 İzmir doğumluyum ve halen İzmir de yaşamaktayım sanırım ve umarım burada öleceğim:)

Evliyim.

PVC Doğrama sektöründe Ofis Sorumlusu olarak çalışıyorum

Fotoğraf çekmeye (aktif olarak) 2 yıl önce başladım.
Gözümün görebildiği her güzelliği ve anları ölümsüzleştirebilmek muhteşem bir duygu.Bir nevi anı biriktiriciliği aynı zamanda.

Herhangi bir iddiam yok olamayacak kadar da acemiyim
Flickr a geldiğimden beri fotoğraflarımın geliştiğini farkediyorum
Bunun nedeni ise hergün gördüğüm onlarca fotoğraftan bilgi edinmek ve sizlerden gelen güzel yorumların verdiği cesaret.

Ve artık hayata vizörden bakar kadraja alır oldum
Sonu nereye varır bilmiyorum:)
MOD
Eda Apaydın Posted 13 years ago. Edited by Eda Apaydın (moderator) 13 years ago
Selam bu saatte kendimi tanıtasım geldi:)
aslında tanıtmak bahanede Enstantane üyeleri uyuyor bu ara hiç hareket yok gibi..
Uyuma enstantane her Türk Grubu gibi burasıda bizim grubumuz biraz canlanalım nerde hareket orda bereket..

Ben ;
Eda Apaydın
İstanbulda oturuyorum.. Bu şehirden bazen nefret eder ama onsuzda yapamam.:)

Bankacılık sektöründeyim ( Tamamiyle isteğim dışı ama bu saatten sonra da meslek değiştiremem herhalde ama yinede tekliflere açğım:) )
Fotoğraf çekmeyi ve izlemesini çok severim.

Kendimi nası tanıtırım bilmiyorum da dedim ya maksat hareket olsun :)
murattkilicc Posted 13 years ago. Edited by murattkilicc (member) 13 years ago
23 04 1980 (Kars ) dogumluyum, hani insanin cani sikilirda kacarya bir yerlere,, iste oyle birgunde ben icimdeki sikinti ile mucadele ederken yanimdaki arkadasim elindeki makinayla birseyler cekiyordu,

Yaa abi benim derdime bak senin derdine bak, ne anliyorsun baskalarini cekmekten,

bana birseyler anlatmaya calisiyor ama ben halen icimdeki sikintiyla bogusmakla meskulum..

(Arkadasin elindeki makina o zamanin en pahali makinanalarindandi)

100$ ile alacagin makina ile bunun arasinda ne fark varki okadar parayi bu metal yiginina verdin diyede satasmaya basladim,.
bana makinadan bahsediyor ,diyafram estantane iso
ne anlarim ben iso dan misodan zaten caim burnumda ,
Arkadas hic susmadi o da beni gicik etmek icin surekli makina ile alakali terimler kullaniyor bende onun gomleginin cebinden son sigarasini almaya calisiyordum,,( sigara kullanmam)

su makinayi eline alip bir cekim yaparmisin dedi...
Ben bu makinayi alirsam, elimde kalir dedim,,
Elimde kaldi... :)

6 yasina kadar Istanbul levent de ikamet ettik, istanbulun bana gore en nezih yeri olan Uskudarda gecirdim delikanlilik caglarimi,
yaramaz bir cocuklugumun ardindan plotonik bir ask in dizginledigi bir genclik donemi gecirdim .. o donemler Kadikoy Moda'da bir heykel atolyesinde hobi calismalarim oldu,sonra buda elimde kaldi :)
son 9 yilimi Amerikanin New jersey Eyaletinde surdurmekteyim,
bilgisayar ve insaat sektorunde kendima ait sirkette riskimin pesindeyim..

flickri tesadufen buldum, burda cok guzel arkadasliklar edindim fakat fotograf adina fazla bilgi bulamadim, fotografcilik cok guzel ve cok bilgi gerektiren bir meskuluyet oldugunu dusunuyorum,

www.magnumphotos.com
Guzel arkadasliklar dilegi ile.. tekrar hepinize tesk ederim,,
MOD
nature photographer. Posted 13 years ago. Edited by nature photographer. (moderator) 13 years ago
Selam arkadaşlar......
ismim Fikri Bakır 1956 Niksar dogumluyum 38 yıldır İstanbul Sarıyerde yaşıyorum..Açık ögretim işletme mezunuyum 30 yıldır fotografçıyım,emekliyim ve halan kendi işimde çalışıyorum. Evli 3 çocuk sahibiyim çocuk dedimse 31-28-26 yaşlarına2 kızım,1 oglum var Büyük kızım ingilizce ögretmeni 2kızım Fotografçı oglum Hem okuyor hemde reklamcı.
İyiki giden yaz keşfettim Flickr'ı üye oldum ve sizleri tanıdım....ben severek yapıyorum fotografçılıgı tekrar dünyaya gelme sansım olsa yine fotografçılıgı seçerdim...Fotografçı oldugum için makina poroblemim olmadı ama ben yinede Canon 400D Canon Ixsuz 85 NikonD70 NikonD300 makinaları kullanıyorum yinede tercihim D70 ve Canon 400D....
Minik_T 13 years ago
Selamlar,tarife ne hacet.
ben minik adım tahir,yaşım 42,boyum 185,kilom 120
medeni durumum köle (hani bekar olan sultan oluyo ya)
minik bir adamım.1 adet 5 yaşında dünya yaramazı ve
babası gibi yakışıklı oğlum var.
özel bir şirkette yönetici (bu lafada hastayım)
olarak çalışmaktayım.fotoğrafçılığa ustam cengiz abi
sayesinde başladım.başlamaz olaydım:) ocağım battı
şu anda halen ekipman almaktayım.inşallah hepsini
tamamlayınca fotoğraf çekmeye başlayacağım.
Yunus Emre Ates Posted 13 years ago. Edited by Yunus Emre Ates (member) 13 years ago
Merhaba. Yunus Emre Ateş. Emre ismini kullanıyorum. Yunus ismini babama verdim. O kullanıyor. 1974 İzmir doğumluyum. Orada büyüyüp olgunlaşıp İstanbul'a düştüm ( daha yeni. bir ben eksikmişim burada ). Özel bir şirkette çalışıyorum, sadece para kazanmak için. Öyle bir derdim olmasa sadece fotoğraf çekip gezerdim sanırım.
Fotoğraf ile 1990 yılında Rus pazarından alınma bir Zenit sayesinde tanıştım. Bir süre ilişkimiz devam etti, sonra aramıza müzik girdi. Yaklaşık bir yıl kadar önce yine başladık. Şimdi gayet iyiyiz.
Canon 450D kullanıyorum. 450D'den önceki fotoğraflarımı LCD ekranı göstermeyen bir kompakt ile çekiyordum. Şimdiye kadar çevremden ve kendi çabamla, çekerek okuyarak öğrendim bildiklerimi ( az da olsa ).
Genelde portre, sokak fotoğrafı ve konser ( sahne performans ) fotoğraflarına ilgi duyuyorum, çekmeye çalışıyorum.
Senol Sen 13 years ago
Selamlar ben Şenol 29 yaşındayım İstanbul doğumluyum.Özel bir şirkette satınalma bölümünde çalışıyorum.Fotoğraf çekmeyi çok sewiyorum.Fotoğraf ve fotoğrafçılık hakkında her gün yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.Fotoğrafta belli bir şeyleri çekme olayım yok çıkarım ve çekerim bu şekilde daha zewkli olduğu kanısındayım.Tüm fotoğrafçılara başarılar saygı ve sewgiyle kalın...
damaging sofa [deleted] 13 years ago
Merhaba,
Ben Mete Metin.
Fotografçılığa Londrada 1990 yılında başladım. Nokta dergisinde çalışan bir gazeteci arkadaşın organize ettiği ve Halepçe katliamının en bilinen fotografını çeken yanlış hatırlamıyorsam Ramazan Öztürk ve diğer gazeteci arkadaşların verdiği seminerlerle basın fotorafçılıyla başlayıp daha sonra üniversite hazırlık kursu olarak bir senelik bir kursla fotografçılığa başladım. Middlesex ünüversitesinde siyasal bilimleri oluyunca fotograf çekmeye ara verdim.

İstanbulda doğdum ama Eski Foçada yerleştim. Genelde fotografların çoğunu Foçada çekiyorum.
Bir sene sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapacağım. Yakında Canon 5D alıp çekmeye yeniden başlayacağım. Fotograflarımı görmek isterseniz;

www.flickr.com/metemetin

Fotografların çoğunu ucuz bir panasonic compact makinasıyla çektim. Yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar
Sinan Doğan 13 years ago
Selamlar,

26 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Fotoğraf tutkum başladıktan sonra Türkiye'nin herhangi bir köşesinde bana rastlamak mümkün olmaya başladı. Genel olarak Mimari, Manzara ve Doğal Güzellikleri fotoğraflamaktan keyif alıyorum. Sony kullanıyorum ve öneriyorum. Bu arada mesleğim fotoğrafçılık değil Ürün ve Kalıp Tasarımı...

Saygı ve Sevgiler
dincer ~ Posted 13 years ago. Edited by dincer ~ (member) 13 years ago
Merhabalar!
Adim Dincer, 29 yasindayim. Balikesir` liyim.Gazi Üniv. insaat mezunuyum. Su an Almanya da ikamet ediyorum. Evliyim.Uzun yillardan beri bilgisayar benim vazgecilmez hobilerim arasinda. Genellikle web ve grafik tasarim amacli kullaniyorum. Fotografciliga ilgim kücük yaslardan beri var. Fakat bu ilgi amatör makina kulanmaktan öteye gecemedi. Artik yeni makinamla (canon 400d) birlikte bu ilgimi ve ögrendiklerimi dahada pekistirmek istiyorum. Genelde manzara ve macro fotograf cekmeyi seviyorum.Daha cok acemiyim fotograflarimdan anlayacaginiz gibi ;) Sizlerden ögrenecegim cok sey var. Bütün grup üyelerine sevgi ve saygilarimi sunarim...
msert94 13 years ago
Merhabalar adım Meral 37 yaşında Trabzon'luyum.Makina teknik ressamıyım.Şuan Ankarada ikamet ediyorum.Evli ve 2 tane canımdan çok sevdiğim evlat sahibiyim.Vatan ve Millet aşığıyım.Resim benim hayatım çizmesinide çekmesinide çok severim...önüme gelen herşeyi çekerim..:)))Ama insan yaşadıkça hayattan çok şeyler öğreniyor.Eleştirilere herzaman açığım ..teşekkürler...Saygılarımla....
E l i f G ü n a y d ı n Posted 13 years ago. Edited by E l i f G ü n a y d ı n (member) 13 years ago
Adım elif.. 19 yaşındayım ..
3 buçuk aylık evlıyım..İstanbul Sarıyerdeoturuyorum..
Anaokulu yardımcı ögretmenliği yapıyordum.. evlenınce ikamet yerim degiştigi için şuan iş arıyorum..
Fotoğraf çekmek benim kanımda var.. önüme gelen her yeri çekiyorum..:) her ne kadar iyi olmasada yapıyoruz birşeyler..
selamlar.. Hayırlı yaşamlar....

Eşimide kandırıp flickr a üye ettim.. gerci kendisi yogunluktan fazla ugrayamıyor..:)

www.flickr.com/photos/29979037@N06/
Gürkan Kalay 13 years ago
SELAM ARKADASLAR ,

ADIM GÜRKAN 33 YASINDAYIM , ALMANYANIN PFORZHEIM (STUTTGART YAKINI) KENTINDE DOGMA BÜYÜMEYIM :)

SUBAT AYINDA UZUN ARASTIRMA SONUCUNDA BIR BRIDGE KAMERAYA SAHIB OLDUM , MAHSAT BALAYINDA (MISIR) BIR KAC GÜZEL RESIM CEKMEKTI . BALAYINA 1 HAFTA KALA , YASADIGIM KENTIN SEHIR ORTASINDAKI ALISVERIS MERKEZININ ÜSTÜNDEKI PARKA CIKIP , DENEYIMDE BULUNMAKTI ...

SOGUK BIR KIS AKSAMI , PARKTA 1-2 cift SEVGILI VE UZAKTAN BANA DOGRU YAKLASAN , ELINDE STATIFLI BIR ADAM , BANA SELAM VERIR VE TEZGAHINI KURMAYA BASLAR .... ilgimi ceker, YAKLASIRIM , VE YILLAR ÖNCE BANA BASKETBOLU ÖGRETEN
SELCUK ARAL HOCAMI KARSIMDA GÖRÜRÜM , NASIP KISMET DEDIKLERI BU OLMALI . ORADA BIRAZ SOHBET EDER, bana önerilerde bulunur , VE INTERNETDE BENIM ISMIMI YAZ , RESIMLERIMI GÖRÜRSÜN DEDI , SAYESINDE SIMDI BENDE BURDAYIM ,
TESEKKÜRLER SELCUK ARAL .HOCAM ESKIDEN BANA BASKETBOLU , SIMDIDE BANA FOTORAF CEKMEYI SEVDIRDIGIN ICIN .
YILLAR SONRA BÜYÜK TESADÜF ....
Radu Bucuta 13 years ago
Hi!
I am Radu Bucuta from Bucuresti Romania, I was born here in January, 26, 1949.
Bidûni Ta'lîk 12 years ago
84 İstanbul doğumluyum. İsmim Mesut... Aslen Erzincanlıyım. Ortaokul yıllarında elle çevirmeli bir fotoğraf makinem olmuştu. (Üstten takmalı flaşı olan :)) ) Daha sonra maddi imkansızlıklar diyelim ilgi ve alakanın başka alanlara kayması diyelim (spor) fotoğraf işi ile iliglenemedim. Üniversite son sınıfta artık ondan bundan makine istemekten bıktığım için :) bu işten anlayan birine bir makine almasını söyledim. O da bana ilk gözağrım olan Canon İxus 70 yani sd 1000'i aldı sağolsun. Daha sonra buraya üye olan bir arkadaş "güzel foto çekiyorsun sen de katılsana flickr'a" dedi ve o gün bugündür burdayım. Beni buraya davet eden moderatörlere şükranlarımı sunarım. Ne iş yapıyorsun dediğinizi duyar gibiyim. Kpps'den 80 puan almakla beraber öğretmenlik için atama bekliyorum:) Dualarınızı beklerim. Herkese hayırlı ve bereketli günler dilerim.
slm.a. adim ismail. 1984 Denizli dogumluyum.
1993den beri almanya berlinde yasiyorum.
yarismaci arkadaslarima basarilar diliyorum :)
Duru... Posted 12 years ago. Edited by Duru... (member) 12 years ago
Merhaba,

Adım Sevilay, 31.08.1982 İstanbul doğumluyum. Erzincanlı olmakla beraber 1 yıldır rizeliyim. Evliyim.
Hayalim fotoğrafçılık okumaktı ama halkla ilişkiler önlisans bölümünü bitirdim, şuan işsiz bir ev hanımıyım, iş arıyorum : (

Küçük yaşlardan beri kompakt makinelerle fotoğraf çekiyordum, bu hobimi keşfeden eşimin hediye ettiği Canon 400D ile kendi çapımda amatör olarak bu hevesimi sürdürüyorum.
Kadıköy İsmek'te haftada 1 gün fotoğrafçılık kursuna başladım. Amacım daha iyisini daha güzelini çekebilmek....
Fotoğraf çekmenin yanı sıra araba kullanmak, internet ve gezi en büyük hobilerim arasındadır...

Flickr ile tanışmam www.flickr.com/photos/hendem/ sayesinde oldu kendisine buradan teşekkür ediyorum...

Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim : ))
economic duck [deleted] 12 years ago
Grafik eğitimi almış, uzun yıllar reklamcılık, danışmanlık yapmış, şimdi de yazı yazan, resim yapan, doğa dostu birisiyim.
Aslımı sorarsanız; dedemin babasından beri istanbul'da ikamet edip de bir arsa çevirememiş aileler (kaldıysa) varya, onlardan biriyim.
Türkiye'nin içinde bulunduğu ahlaki ve sosyal çöküşten dolayı tercihimi köy yerinde yaşama devam olarak kullandım. 14 senedir şehre yakın ama uzak saklı bir köyde ikamet etmekteyim.
murat3717 12 years ago
merhaba..tüm arkadaşlara selam...amatör olarak elimden geldiği kadar bişiler yapmaya çalışıyorum..amacım yarışmak falan deil,sadece çekilen resimleri görmek vede kendi çektiklerimi sizlerle paylaşmak...herkese kolay gelsin
birinci 12 years ago
Herkese merhaba, ben Serhat mayıs 1990 İzmir doğumluyum :) ege üniversitesi beden eğitimi öğretmenliği bölümünde okuyorum tekrar selamlar..
Ozgurmulazimoglu 12 years ago
Özgür Mülazımoğlu. Eczacıyım. Oldukça amatör bir fotoğrafçıyım. Tavsiyelerinizi beklerim.
elisa aka stjernesol 12 years ago
Merhaba :)

Adım Stjernesol, ben Norveçlim! Türkçe biraz konuşurum ;)


Yolculuk yapmayı çok severim!
esraakeroglu 12 years ago
Selamlar.. Esra ben.. Bursa doğumluyum (1975 mayıs 29) İstanbul da ikamet ediyorum..
oğlum dediğim can dostum bir rottweilerım var. ana oğul dağ-bayır-deniz gezmeyi, kamp yapmayı, dalmayı,yüzmeyi seviyoruz. ben ondan ayrı birde fotoğraf çekmeyi seviyorum :)
herkese sağlıklı günler.
Merhaba
Ben Özbay IŞIK,1985 Artvin,Şavşat doğumluyum.Trabzon'da ikamet ediyorum ve hastahanede devlet memuru olarak çalışıyorum.

Amatör fotoğrafçıyım.Şuana kadar tam 8 fotoğraf makinesi değiştirmişim.Şimlerde Canon eos 450d makinemle bi şeyler çekmeye çalışıyorum.Genellikle manzara fotoğrafı çekiyorum.

Not: Bu grup uzun zamandan beri sessiz kalmış bu grubu tekrar canlandırmaya geldim..
Memetti 12 years ago
Herkese merhaba :)
Ben Mehmet Gaziantepliyim. Grafik tasarımcıyım ve Gaziantep Üniversitesi Bilgisayar Programlama Bölümü mezunuyum.

Fotoğraf çekmek benim için bir sanat diyemeyeceğim çünkü henüz amatörüm. Bu işi sanatsal anlamda sonuna kadar devam ettirmek yegane amacım.

Herkese bol ışıklı günler.
evo . 12 years ago
Merhaba
Adim Evrim .1979 Tunceli dogumluyum . Evliyim ve Istanbul'da yasiyorum . Simdiye kadar Uluslararasi denizcilik firmalarinda operasyon koordinatoru olarak calistim .
Resim yada fotograf arasinda tercih yapamayip ikisiylede amator olarak ilgilenmekteyim . Umarim uzun vadede ikisinde de istedigim noktaya gelirim .
herkese iyi gunler ve iyi cekimler dilerim
© ¢єу и. ♥ 12 years ago
Merabalar..

Ben Ceylan 1988 Istanbul dogumluyum.Aslen Urfaliyim...Istanbulda yasiyorum.

Yaklasik 6 senedir fotografcilik ile amator olarak ilgileniyorum.Psikoloji mezunuyum . 1 yil once mezun oldum ,bu 1 yil icinde iyice dinlendim ve ayni zamanda fotografcilik alaninda uzmanlasmaya karar verdim.Daha yeni egitim almaya basladim.Inanilmaz fotograf cekme sevgim beni bu alana yoneltti.

Flickr ile yeni tanistim ve bundan buyuk bi mutluluk duyuyorum.Fotograf ile ilgilenen daha bircok arkadasla tanisip kendimi bu konuda daha da ilerletmek istiyorum.
Fotografcilik hakkinda her turlu tavsiyenizi bekliyorum...

Bol fotografli gunler :)
Diclet 12 years ago
Merhaba

Dicle Telmen.
Ankara'da yaşıyorum
Grafik tasarımcıyım.
Flickr ile halam aracılığıyla tanıştım. (Fikriye Kaya)
Fotoğraflarda buluşmak dileğiyle.
Sibel Dirioglu 10 years ago
Merhaba

Ben Sibel Dirioglu, 1987 Londra dogumluyum.
Universite son sene ic mimar bolumunde okuyorum,
fotoraf tutkum 7 sene once kolejde basladi, sanat ve tasarim okurken ogretmenim arada fotorafcilik dersleride verirdi, ogretmenimin asil meslegi moda fotografcilikdi ve cok yardimci oldu bana.
Flickr hep dikkatimi cekmisdi ama pek detayli bakmamisdim oceden, simdi kesvetdigim icin cok mutluyum fotoraf tutkusunu ayni durumda olanlarla paylasmak cok guzel bisey.

Saygilar, ve herkeze iyi cekimler dillerim...
dr@nil 7 years ago
Merhaba. İsmim Anıl. Uzun zamandır fotoğraf çekiyorum ama Flickr de yeniyim. Ankarada doktor olarak çalışıyorum. Canon 650d kullanıyorum. Fotoğraflarda görüşmek üzere.
BulutUnvan 5 years ago
Merhaba :)

Ben Bulut, 1987 Kıbrıs doğumluyum. Belçika'nın Leuven şehrinde Batı Edebiyatı üzerine yüksek lisans yapıyorum. Fotoğraf çekmek hobim, kapsamlı bir bilgim deneyimim yok ama makineyle oynamaktan keyif alıyorum.

Görüşmek üzere
Groups Beta