Gerçekler ZAMAN la anlaşılır.

 

Amerika'da binlerce Türk güne Zaman'la başlıyor

 

3 Kasım 1986 yılında Türkiye'de yayın hayatına atılan Zaman, 1998 yılından buyana da Amerika'da okurları ile buluşuyor.

 

Zaman, Türk basını için Amerika'da öncü gazete oldu ve hep ilkleri gerçekleştirdi. Amerika Birleşik Devletleri'nde günlük baskıya giren ilk Türk gazetesi olan Zaman USA bir yıl sonra da profesyonel bir şirket tarafından birçok eyalette okuyucuya aynı gün ulaştırılan tek Türk gazetesi oldu.

 

Zaman, New York'un dışında New Jersey, Washington D.C ve Chicago gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı birçok eyalette okuyucuya her sabah erkenden ulaşıyor. Anadolu'dan binlerce kilometre uzakta, okyanusun ötesinde yaşayan Türkler, güne Zaman'la başlıyorlar. Dağıtım şirketinin olmadığı eyalet ve bölgelere ise gazete posta ile gönderiliyor. Zaman'ın Amerika'da hemen her eyalette okuyucusu bulunuyor.

 

Zaman, Amerika'da yaşayan Türklerin sesi. Toplumsal iletişimi sağlıyor. Birinci sayfadan son sayfaya kadar gazetenin tasarımında Amerika'dan haberler, yorumlar ve reklamlar belirleyici oluyor. Türklerin başarı hikayeleri, sivil toplum örgütleri ve şirketlerinin haberleri Zaman sayfalarında geniş bir şekilde yer alıyor.

 

Zaman, Türkçe sayfaların yanında İngilizce sayfaları ile daha geniş kitlelere açılmayı, Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunmayı hedefliyor. Türk ve Amerikan toplumunun kaynaşması için yapıcı yayınlar yapıyor. Sosyal ve kültürel faaliyetlere sponsor olarak destek veriyor. Güneydoğu Asya'da yaşanan Tsunami, Endonezya, Haiti ve New Orleans felaketlerinde olduğu gibi yardım kampanyaları düzenleyerek okurları ile birlikte yaraları sarmaya çalışıyor.

 

Zaman, her yıl düzenlediği kampanyalarla daha fazla okura ulaşıyor. Okura verdiği eserlerle, evleri kütüphane sahibi yapıyor.

 

Dünya kalitesinde, aydınlık ve ilkeli bir gazete olan Zaman, Amerika'da Türk basın tarihine geçecek hamleleri ile Türk toplumunun vazgeçilmez gazetesi oluyor.

Products

Daily Turkish Newspaper

Website

zamanamerika.com/index.php/tr/ zamanamerika.com/index.php/tr/

Read more

Testimonials

Have something nice to say about Zaman Amerika? Write a testimonial