new icn messageflickr-free-ic3d pan white
Jaunizveidotajā kājnieku brigādes Apmācību rotā norit pirmais kareivja pamatapmācības kurss | by Latvijas armija
Back to photostream

Jaunizveidotajā kājnieku brigādes Apmācību rotā norit pirmais kareivja pamatapmācības kurss

Jauno karavīru apmācība notiek Kājnieku skolā Alūksnē, bet, ņemot vērā nepieciešamību izmitināt un apmācīt teju divreiz lielāku karavīru skaitu, Sauszemes spēku kājnieku brigādē izveidota jauna apakšvienība – Apmācību rota, kura šī gada laikā apmācīs vairāk nekā 300 karavīru.

 

10.februārī Apmācību rotā sākās pirmais kareivja pamatapmācības kurss, un šogad bruņotajos spēkos šis ir jau trešais (pirmie divi kursi norit Kājnieku skolā Alūksnē) no teju 16 apmācību kursiem.

 

13 nedēļu laikā jaunie karavīri apgūst pamatu pamatus – individuālās iemaņas šaut, orientēties, zināšanas reglamentos un ierindas mācībā.

 

Kurss ir sadalīts divās daļās – pirmās septiņas nedēļas noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība, kur karavīri apgūst reglamentus, ierindas mācību, teorētiskās zināšanas par ieročiem.

 

Otrs posms sešu nedēļu garumā ietver praktiskās iemaņas – karavīri mācās dzīvot poligonā un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas, pārvietošanās veidus un sarga pienākumus.

 

Foto: Armīns Janiks (Jaunsardzes un informācijas centrs)

2,512 views
2 faves
0 comments
Uploaded on February 12, 2016