new icn messageflickr-free-ic3d pan white
2. Zemessardzes novada pamatapmācības lauka nometnes viesu diena | by Latvijas armija
Back to photostream

2. Zemessardzes novada pamatapmācības lauka nometnes viesu diena

12.jūlijā, Zemessardzes 34. artilērijas bataljona apmācību teritorijā “Meža Mackeviči” notika 2. Zemessardzes novada pamatapmācības lauka nometnes viesu diena, kuru apmeklēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļi, Latvijā rezidējošie ES un NATO valstu militārie atašeji, Iekšlietu ministrijas struktūrvienību pārstāvji, kā arī to pašvaldību vadītāji, kuru zemessargi šobrīd apgūst iemaņas pamatapmācības nometnē.

 

Jau ziņots nometne norisinās līdz 17.jūlijam, un tās laikā vairāk nekā 240 jaunuzņemtie zemessargi no visiem Zemessardzes novadiem apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, kā arī gūst ieskatu topogrāfijā, medicīnā, normatīvajos aktos un reglamentos. Apmācību nodrošina 2.Zemessardzes novada instruktori.

Papildus intensīvajam apmācību procesam zemessargiem tiek organizēta arī kultūras programma. 3.jūlijā nometnes dalībnieki apmeklēja Daugavpils cietoksni, savukārt, 10.jūlijā, Latvijas armijas izveidošanas gadadienā, zemessargiem plānota lekcija par Latvijas armijas vēsturi.

 

Pamatapmācības lauka nometnes organizēšana zemessargiem ir jauna pieeja zemessargu apmācībā, pielietojot nometņu modeli, kurā nesen dienestā pieņemtie zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst īsākā un nepārtrauktā laika posmā. Pirmā zemessargu pamatapmācības nometne notika 2015.gada vasarā Pļaviņu novadā un to organizēja Zemessardzes 55. kājnieku bataljons.

 

Zemessardze atgādina, ka, sākot ar 2015.gada gada 1.janvāri, kad stājās spēkā grozījumi Darba likuma 153.pantā, darba devējs piešķir atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas darbiniekam, kurš pilda dienestu Zemessardzē, ja par viņa iesaisti Zemessardzes uzdevumu izpildē vai apmācībā darba devēju informē Zemessardzes vienības komandieris dienestu Zemessardzē regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā termiņā un kārtībā. Atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas piešķir uz Zemessardzes vienības komandiera izziņā norādīto laiku. Darbiniekam, kurš izmanto šo atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. Ja tas nav iespējams, darba devējs nodrošina līdzīgu vai līdzvērtīgu darbu ar darbiniekam ne mazāk labvēlīgiem darba apstākļiem un nodarbinātības noteikumiem.

 

Foto: Normunds Mežiņš, JIC

1,703 views
2 faves
0 comments
Taken on July 12, 2016